Preloader
— Peržiūrėti Sekantis —

Kvarcitas

Natūralus akmuo

Kategorija: Natūralus akmuo

Patiko? Dalinkis:

 Kvarcitas – kieta metramorfinė uoliena, kuri anksčiau buvo smiltainiu. Kvarcitas susidaro smiltainį veikiant aukštai temperatūrai ir dideliam slėgiui. Pagal kilmę kvarcitas susideda iš smėlio kristalų. Gamta sucementavo juos kartu su siliciu, taip transformuodama į vieną kiečiausių žinomų akmenų. Kvarcitas dažniausiai yra sudarytas iš kvarco mineralo. Kadangi jame yra žėručio, jis suteikia žaižaravimo, o spalvinė gama gali būti nuo baltos iki alyvinės ir aukso. Kadangi kvarcitas yra kieta uoliena (kietumas pagal MOSO skalę – 7) – jis atsparus dūlėjimui. Dažnai randamas prie jūros krantų. Kvarcitas naudojamas metalurgijoje ir kelių tiesimui. Kvarcitas yra praktiškai nejautrus rūgštims, šarmams ir kitiems bendrai naudojamiems chemikalams.

      Kvarcitas pagrinde išgaunamas Brazilijoje. Taip pat šiek tiek Indijoje bei Europoje. Skirtingų regionų akmuo šiek tiek skiriasi savo išvaizda, savybėmis ir spalva.

Kvarcitas puikiai dera Lietuvos gamtos prieglobstyje esančių sodybų, pirčių, poilsio namų, viešbučių vidaus ir išorės apdailai.

      Panaudojimas: fasadams, kaminams, cokoliams, tvoroms, takams, terasoms, vidaus apdailai.